Energia Dnia: Jest CZAS SERCA DLA SIEBIE
Czy możliwy jest jakikolwiek rozwój bez serca?
Chyba dla niebezpiecznych automatów zwanych pieszczotliwie sztuczną inteligencją.
A dla człowieka? Wiesz przecież, jaki jest człowiek bez serca. Agresywny, chciwy, żądny władzy, kontrolujący wszystko i wszystkich psychopatyczny degenerat. Z pustką w sercu. Pozbawiony godności, świadomości i zrozumienia. Fanatyk podporządkowany idei zniszczenia tego, co żywe.
Często dla swojego kultu.
Rozwój wrodzonego potencjału jest możliwy, gdy masz serce.
Nie dla pana, nie dla innych, nie wyłącznie dla sierot, biednych i cierpiących lub wyłącznie dla zwierząt.
Dla siebie. Kochasz siebie – to poprzez siebie kochasz innych, zwierzęta, rośliny, dzieci.
Zobacz, jaki to wzbudza opór: zakochany w sobie egoista, egocentryk, lekkoduch, narcyz.
Tak, kodów blokujących serce dla siebie namnożono wiele. A to bezinteresowna miłość, a to poświęcenie, litość czy miłosierdzie.
Byle nie kochać siebie samego. Bo trzeba żyć dla innych.
Wiem, to zjawisko wywołuje kontrowersje.
Czuję jednak, że odzyskawszy serce dla siebie jesteśmy w stanie uzdrowić relacje i stworzyć przyjazny dla życia świat.
To jest autentyczny rozwój.