Jest CZAS BEZINTERESOWNOŚCI…

Jest CZAS BEZINTERESOWNOŚCI…

BEZINTERESOWNOŚĆ towarzyszy temu, co ważne , wartościowe i głębokie: przyjaźni, miłości, szczęściu, poczuciu swobody, ciekawości i zachwytowi odkryć , poczuciu piękna, harmonii i błogostanu, głębokiego oddechu, radości, poczucia godności, szacunku czy też poczucia uskrzydlenia!

Są to wartości i stany człowieczeństwa.

System władzy zmusza nas od dziecka do wyznawania zasady „coś za coś” np. jak będziesz grzeczny to dostaniesz cukierka, jak będziesz dobry to pójdziesz do nieba, jak ja cię urodziłam, to musisz mi się odwdzięczyć, jak ja cię wychowałem, to musisz robić to, co ja chcę i tym podobne. Czyli tak, jak by życie ludzkie, dusza, sens istnienia były na sprzedaż jak przedmioty handlu.

Skutki widzisz dookoła; ludzie są na sprzedaż i się sprzedają.

Jeśli nie chcesz tak żyć, zostań swoim najbliższym i zaufanym przyjacielem. Usłysz siebie, daj sobie samemu swój czas i zainteresowanie, poznaj prawdziwe potrzeby i zostań sobą, czyli tym kim jesteś w istocie: indywidualnością jedyną na Planecie, czyli kimś wyjątkowym!

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Wątki w komentarzach
0 Odpowiedzi na wątek
1 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejszy wątek
1 Komentujący autorzy
Sławomir Najnowsi autorzy
  Subskrypcja powiadomień  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Sławomir
Gość
Sławomir

Tak to są bardzo piękne i istotnie ważne myśli bo rzeczywiście jest tak też tak myślę ale nie tylko sam z siebie Tak myślę bo jest wielu ludzi mądrzejszy ode mnie którzy również stwierdzili tą rzeczywistość tą istotną prawdę że najcenniejsze i Najważniejsze jest to co mamy za darmo to co mamy bezinteresownie a więc zastanówmy się że przede wszystkim tym co mamy najważniejszego i jednocześnie bezinteresownie to jest życie i to jest wolność w przeciwieństwie do systemu zniewolenia które są nic nie warte dlatego posługują się przemocą podczas gdy prawdziwa moc jest w miłości Przyjaźni łagodności współpracy radości tworzenia… Czytaj więcej »

NEWSLETTER DEKODYKI
NEWSLETTER DEKODYKI
DZIĘKUJEMY!

Twój adres e-mail został zapisany.
Wiedza to wspaniała rzecz. Jest RZECZYWISTOŚCIĄ, faktem, który honoruję. Każdy z nas kreuje własną rzeczywistość. Niewielu według własnego sensu życia.
2019 (C) Dekodyka.