EMOCJE A UCZUCIA
Warto wiedzieć, czym różnią się wrodzone, ludzkie uczucia od negatywnych emocji. I świadomie oddzielać. Różnica ta polega na rodzaju wpływu na energię życiową. Uczucia ją powiększają i podnoszą jakość życia, zaś emocje – wyczerpują i niszczą prowadząc do chorób i śmierci.
Uczuciowe dopalacze
Przyjmijmy, że życie to ruch, działanie, dążenie i decydowanie, a martwota to bezruch, stagnacja i schematyzm. Największy potencjał ruchu i wzmacniania energii życiowej mają nasze wrodzone, ludzkie uczucia.
MIŁOŚĆ – uskrzydla, wzbudza zachwyt i powiększa wiarę w siebie, co razem czyni wszystko dostępnym. W naturalny sposób tworzy wizje przyszłości, uruchamia marzenia o osiągnięciach i naturalną aktywność w ich osiąganiu.
CZUŁOŚĆ – daje bliskość, wzbudza zaufanie i chęć bycia razem, czyli „oddychania tym samym powietrzem”.
ZAINTERESOWANIE – otwiera własny potencjał możliwości.
SWOBODA to własny sposób myślenia, działania i odkrywania. To dokonywanie wyborów i decydowanie o ważnych krokach życiowych w zgodzie z sobą. To również odczuwanie i wyrażanie siebie na swój własny, indywidualny sposób.
PRZYJAŹŃ, czyli długotrwałe wzajemne zainteresowanie wzmacnia poczucie wartości, ważności i zaufania.
RADOŚĆ objawiająca się w spontaniczności, śmiechu i śpiewie wprost produkuje energię życiową i czyni człowieka długowiecznym.
I SZCZĘŚCIE. Szczęście to stan, czyli poczucie w ciele. Co więcej – szczęście jest naturalnym stanem życia. Towarzyszy mu ekscytacja, poczucie spełniania się, błogość.
Energetyczne pasożyty
Najwięcej energii życiowej pochłaniają, a tym samym skracają życie, trzy grupy negatywnych emocji – oparte na strachu, nienawiści i cierpiętnictwie.
Wszelkiego rodzaju strachy i lęki to dość szerokie spektrum. Mogą być przed: życiem, śmiercią, przyszłością, samodzielnością, miłością, odrzuceniem, samotnością, karą boską i potępieniem, oceną, agresją i przemocą, byciem sobą, piekłem, duchami, ciemnością i wieloma innymi. Obejmują także poczucie zagrożenia i niepewność. Bać się można wszystkiego – to nie podlega logice.
Z grupy nienawiści najczęściej doświadczane są złośliwość, upokorzenie, pogarda, złość, wściekłość, agresja, mściwość, okrucieństwo, sadyzm, a także zazdrość i zawiść. Paradoksalnie nienawiścią podszyta jest również obojętność, czyli unieważnienie.
Cierpiętnictwo natomiast wbrew pozorom obejmuje nie tylko smutek, czy rozpacz, ale również martwienie się, wstyd, poczucie winy i poświęcenie. To pojemna grupa. Są w niej wszystkie braki – a właściwie poczucia braku, czegokolwiek, jak np. miłości, spokoju, szczęścia.
Najważniejsze w tym wszystkim jest to, że można się ich pozbyć tak, by nie miały do nas dostępu.
Wiedza o możliwościach ludzkiego umysłu – Dekodyka – umożliwia świadome dotarcie do kodów negatywnych emocji, ról, postaw i wierzeń, a następnie świadome usunięcie ich dzięki poznaniu i zrozumieniu przyczyn.